Dětské bazény

Dětské bazény

V letních, horkých dnech je nejen pro vás, ale také pro vaše děti příjemné osvěžení v bazénu. Není dnes již vyloučeno mít bazén i v panelákovém domě na balkóně. Přesto jsou ale nejvíce umisťovány zejména na zahradách. Dětské bazény může rozlišovat na brouzdaliště, nafukovací bazény (jsou nejběžnější) a bazénky s pevnou stěnou. Bazény s pevnou stěnou jsou více náročnější jak cenově, tak i na údržbu a jsou také hlubší než bazénky nafukovací. Dětské bazény jsou vyráběny jako nafukovací, opatřené ventilky. Pro rychlejší nafouknutí je možno zakoupit pumpičku.

Bazény jsou vyrobeny z nezávadného a odolného materiálu. Jsou pro vaše děti zcela bezpečné. V dnešní době se produkují v různých velikostech, barvách, tvarech a s různými potisky, zejména zvířat a pohádkových postaviček. Vymožeností je také výroba bazénků se skluzavkou nebo se zabudovanou střechou či deštníkem. Možné je také pořízení bazénu se zabudovanou sprchou.

Jejich údržba je také velmi jednoduchá. Používá se speciální bazénová chemie, která neobsahuje žádný chlor ani jiné škodlivé látky, které nejsou pro děti vhodné. Dětské bazény jsou lehce přenosné. Jelikož jsou vyráběny jako nafukovací, z bazénu stačí vylít vodu a bazének vyfouknout. Je tedy možné, bez většího problému, přenést bazén kamkoliv. Bazén je možné umístit kdekoliv na zahradě. Nejlépe na rovné zemi. Výhodou těchto bazénků je jejich snadná manipulace, skladovatelnost a montáž.

Příslušenství do bazénu vašemu dítěti zpříjemní koupaní. Používají se různé hračky do vody, díky kterým bude pro vaši ratolest koupání příjemnější. Jedná se o hračky, které jsou voděodolné. Existuje jich celá řad. Od koupacích kačenek, přes natahovací zvířátka až po speciální samolepky, tzv. vodolepky. Jedná se o barevné obrázky, které jsou vyrobeny z měkké hmoty. Jsou vyráběny v různých tvarech, zejména pak zvířat. Tyto samolepky se přilepí na dno nebo stěnu bazénu. Velmi snadno se odlepují a nezanechají žádné stopy od lepidla.

O webu

Na této internetové stránce vám poskytneme základní informace o problematice týkající se bazénů. Zejména pak o druzích bazénů a tvarech, které jsou na trhu nabízeny. Uvádíme zde, jednotlivé výhody a nevýhody jednotlivých druhů bazénů. Dále pak  o příslušenství k bazénům, které jsou jeho nedílnou součástí a nesmí proto nikde chybět. Poskytneme vám rady, jak správně pečovat o to, abyste v bazénu měli čistě průzračnou vodu. A uvedeme možné cesty k zastřešení bazénů.