Filtrace

Filtrace

V dnešní době jsou vysoké nároky na čistotu vody. Východiskem je právě filtrace. Cílem filtrace je zabezpečit trvale průzračnou vodu. Při použití filtrace není důležité jen jaký druh filtrace si vyberete, dalším důležitým kritériem je také umístění filtrace od bazénu. Filtrace je důležitá nejen pro venkovní bazény, ale také pro bazény interní. Existují 2 varianty filtrů. Jedná o se pískovou filtraci a o filtraci kartušovou.

Písková filtrace je nejrozšířenějším druhem filtrace. Hlavním materiálem je nejvíce používám křemičitý písek. Její přednostní je, že je levná, jednoduchá, velice účinná a bezpečná. Další její výhodou je její snadná údržba. Výměna filtru se provádí jednou za 2,3 roky. Neméně důležitým přínosem je i to, že snižuje množství používaných chemikálií. Její podstata spočívá v tom, že voda se přefiltrovává přes písek a následně se vrací zpátky do bazénu. Tato písková filtrace se provádí několikrát za den.

Druhou variantou je filtrace kartušová. Ta je vhodná pro malé bazény do 8m krychlových . Její výhodou jsou nízké pořizovací náklady. Kartušová filtrace se skládá z výměnné kartušové vložky a čerpadla. Podstata dané filtrace spočívá v tom, že voda se filtruje přes kartušovou vložku. Tato vložka se opotřebovává, čímž dochází ke snižování kvality čištěné vody. Proto je vhodné tuto vložku čistit několikrát do týdne. Kartušová filtrace je oproti pískové filtraci náročnější na údržbu. Mezi jeho další nevýhody patří zejména větší množství používané chemie a nedostatek tohoto druhu filtrace je ti to, že kartušová filtrace má méně výkonné čerpadlo než je tomu u filtrace pískové.

Životnost bazénové filtrace se liší. Zejména je dána výkonem čerpadel a vzdáleností umístění od bazénu. Nejvhodnější je uložení filtrace do sklepů nebo garáží, kde nejsou vystavovány přírodním podmínkám. Filtraci je vhodné řádně zazimovat a nenechávat přes zimu venku nebo pod přístřeškem. K dalším druhým filtrace náleží také filtry s textilními vaky a pěnové filtry, které jsou zejména molitanové.

V současné době existují i alternativní možnosti filtrace vody. Patří sem třeba ozonizace, elektrolýza, UV lampa nebo kyslíková chemie.

O webu

Na této internetové stránce vám poskytneme základní informace o problematice týkající se bazénů. Zejména pak o druzích bazénů a tvarech, které jsou na trhu nabízeny. Uvádíme zde, jednotlivé výhody a nevýhody jednotlivých druhů bazénů. Dále pak  o příslušenství k bazénům, které jsou jeho nedílnou součástí a nesmí proto nikde chybět. Poskytneme vám rady, jak správně pečovat o to, abyste v bazénu měli čistě průzračnou vodu. A uvedeme možné cesty k zastřešení bazénů.