Ohřev vody

Ohřev vody

Ekologické ohřívání vody můžeme provádět pomocí solárních panelů, solárních plachet nebo solárních kruhů. Tyto způsoby ohřívání vody mají společné to, že využívají sluneční záření a zabraňují ochlazování vody v době, kdy slunce zrovna nesvítí.

Solární kolektory jsou vyrobeny z upraveného polymeru. Solární kolektory využívají sluneční paprsky k ohřevu vody. Pomocí filtračního zařízení je studená voda vháněna z bazénu do kolektoru, kde se postupně ohřívá a následně se teplá voda vrací zpátky do bazénu. Výhodou je, že je možné je umístit kdekoliv na zahradě. Podstatné je, aby solární kolektory byly na zimu uschovány.

Často se využití slunečních kolektorů kombinuje s ohřevem teplé užitkové vody a přitápěním. Výhodou je vysoká odolnost proti slunečnímu žáru, mrazu, oxidaci, korozi, vysoká účinnost, lehká konstrukce a snadné zapojení.

Solární plachty představují další prostředek k ohřevu vody. Hlavním princip spočívá v tom, že zabraňuje ztrátám tepla v průběhu noci, kdy nedochází k aktivnímu ohřevu vody. Podstatou je, že zvyšuje rychlost ohřevu vody a zabraňuje vnikání nečistot do vody. Výhodou je také to, že snižuje náklady na spotřebu vody a na množství používaných chemikálií.

Solární kruhy jsou využívány zejména u nezastřešených bazénů. Jedná se o kruhy, jež jsou vyrobeny z PVC. Za slunečného záření ohřívají vodu. V případě oblačného počasí pak brání odpařování vody a tím i jejímu ochlazování. Solární kruhy plavou na hladině vody. Postupně se pak odráží ode dna bazénu zpět k hladině. Výhodou je jejich snadná manipulace,dlouhodobost, snadné čistění. Předností také je, že jsou odolné vůči soli nebo chloru. Pracují zdarma, tedy bez pohodu čerpadla. Dalšími prostředky k ohřevu vody je možné použít tuhá paliva.

O webu

Na této internetové stránce vám poskytneme základní informace o problematice týkající se bazénů. Zejména pak o druzích bazénů a tvarech, které jsou na trhu nabízeny. Uvádíme zde, jednotlivé výhody a nevýhody jednotlivých druhů bazénů. Dále pak  o příslušenství k bazénům, které jsou jeho nedílnou součástí a nesmí proto nikde chybět. Poskytneme vám rady, jak správně pečovat o to, abyste v bazénu měli čistě průzračnou vodu. A uvedeme možné cesty k zastřešení bazénů.