Příslušenství

Příslušenství

Existuje celá řada příslušenství k bazénům. Ty jsou universální, tedy vhodné pro všechny typy bazénů. Snižují náklady, které souvisejí se spotřebou bazénových chemikálií a také elektrické energie, jež je potřebná k filtrování vody.

Ke snadnější údržbě se prodávají síta, která zachytí největší nečistoty. Dále pak kartáče, které slouží k čistění stěn bazénů. Často jsou umísťovány na teleskopických tyčích. Vysavače jsou nejdůležitějším zařízením k udržování čistoty vody. Rozlišujeme 3 druhy vysavačů. Mechanické jsou ruční vysavače, jež pracují na vakuovém principu. Poloautomatické patří mezi nejrozšířenější. Vysavač se připojí přes skimmer k pískové filtraci. Odstraňují nečistoty nejen ze dna bazénu, ale také i z jeho stěn. Nejmodernějším druhem vysavačů jsou automatické neboli robotické vysavače. Výhoda je v tom, že je zcela samostatný. Zcela sám si zvolí nejvhodnější program pro čistění. Má také zabudovaný program na čistící cyklus v nočních hodinách. Odstraňuje nečistoty jak ze dna i ze stěn bazénů.

Skimmer patří mezi další významné prostředky, který sbírá nečistoty z hladiny bazénu předtím, než se usadí na dno. Zamezuje tak tvorbu řas a mikrobů. Krycí plachty zamezují odpařování vody a chrání před znečišťováním z vnějšího okolí. Je možné je vyrobit na míru. Teploměry jsou určeny ke zjištění teploty vody v bazénu. Vyrábějí se s bojkou nebo se šňůrkou. Žebříky, schůdky zajišťují bezpečný vstup do bazénu. Důležité je, aby vybrané schůdky byly stabilní, pevné a široké. Podstatná je také nosnost. Schůdky jsou nabízeny pro bazény, které jsou zcela nebo z části zapuštěné. Vanička na nohy slouží k zabraňování vnesení nečistot při vstupu do bazénu. Je vyráběna v různých velikostech a tvarech.

Osvětlení bazénu je dalším doplňkem. Zabudovávají se přímo do stěny bazénu a proto není možná jejich dodatečná instalace. Existují také osvětlení nacházející se na hladině vody. V současné době je velice oblíbené LED světloProtiproudy vytváření iluzi divoké vody. Mohou složit také jako masážní prostředek. Rozlišujeme závěsné a vestavěné protiproudy. Závěsné se vyznačují snadnou instalací a je možné regulovat intenzitu vodního proudu. Vestavěné jsou zabudovávány přímo do stěny bazénu. Podložky pod bazény jsou umísťovány na rovnou zem nebo písek. Jejich hlavním úkolem je ochrana bazénové fólie proti jejímu porušení. Chrliče vody jsou zejména estetická zařízení, která se umísťují na okraj bazénu. Slouží především jako dekorace a jako zařízení na provádění masáže. Jsou vyráběny z nerezové oceli. K dalším příslušenstvím patří dávkovač na tablety chemie, do kterých se umísťují zejména chlorové tablety. Dále pak odvlhčovače, čerpadla, filtrace nebo zařízení na ohřev vody.

O webu

Na této internetové stránce vám poskytneme základní informace o problematice týkající se bazénů. Zejména pak o druzích bazénů a tvarech, které jsou na trhu nabízeny. Uvádíme zde, jednotlivé výhody a nevýhody jednotlivých druhů bazénů. Dále pak  o příslušenství k bazénům, které jsou jeho nedílnou součástí a nesmí proto nikde chybět. Poskytneme vám rady, jak správně pečovat o to, abyste v bazénu měli čistě průzračnou vodu. A uvedeme možné cesty k zastřešení bazénů.