Venkovní bazény

Venkovní bazény

Venkovní bazény jsou umísťovány do prostoru zahrad. Existuje celá řada druhů těchto bazénů.

Bazény nadzemní jsou kvalitní a snadno dostupné. Nejsou prostorově ani finančně náročné. Sem můžeme zařadit třeba plastové bazény nebo bazény nafukovací. Druhou skupinou jsou zapuštěné venkovní bazény. Tyto bazény jsou v poslední době velice populární zejména proto, že snadno zapadnou do prostoru zahrady. Tento druh bazénu je možné umístit i do vnitřků budov. Plastové bazény jsou produkovány z kvalitního stabilního plastu. Hlavním materiálem je polypropylen. Díky polystyrenové izolaci bazénu dosahujeme menších tepelných ztrát. Abychom předešli zvlňování stěn, používáme silnější plast. Plastový bazén je nutno zabetonovávat a to současně s jeho napouštěním.

Ten je odolný vůči mechanickému namáhání a UV záření. Plastové bazény jsou vyráběny v různých tvarech. Nejvíce pak ve tvaru kruhu, oválu a obdélníku. Na základě žádosti zákazníka je možné vytvořit plastový bazén v různých tvarech. Mezi netradiční tvary patří zejména tvar ledvinky či osmičky.

Výhodami tohoto druhu bazénu je jeho snadná a rychlá montáž, rychlá výstavba. Nevýhodou je potom malý výběr barevných odstínů bazénů. Životnost bazénu se pak pohybuje kolem 20-25 let. Pro zvýšení bezpečnosti je vhodné opatřit bazén buď plastovým nebo nerezovým žebříkem. Rozlišujeme 2 druhy plastových bazénů. Jedná se o plastové bazény se skimmerem. Jedná se o levou formu řešení. Výšku hladiny vody určuje výška skimmeru. Druhým tipem je plastový bazén s přelivem. Součástí jsou odtokové kanálky.

 

Nafukovací bazény

Nafukovací bazény jsou především určeny pro malé děti. Jsou vhodné zejména k relaxaci.

Vyráběny jsou z kvalitního materiálu, který je zároveň bezpečný. Nafukovací bazény mají řadu výhod. Zejména jsou cenově dostupný. Jsou přenosné, takže není problém je umísťovat na různá místa. Snadná je instalace i manipulace. Údržba je také nenáročná. Vyrábí se zejména pro děti v různých tvarech. Standardní tvary jsou pak kruhový, oválný a pro větší relaxaci potom vířivý bazén, tzv. whirlpool. Značnou nevýhodou nafukovacího bazénu je nemožnost o vylepšení o protiproudy nebo o masážní trysky. Další výraznou nevýhodou je jejich malá hloubka a velikost. Není zde možné si pořádně zaplavat. Nesporně velkou výhodou je však jeho bezpečnost. Na zimu je doporučené je nafukovací bazény uschovat.

O webu

Na této internetové stránce vám poskytneme základní informace o problematice týkající se bazénů. Zejména pak o druzích bazénů a tvarech, které jsou na trhu nabízeny. Uvádíme zde, jednotlivé výhody a nevýhody jednotlivých druhů bazénů. Dále pak  o příslušenství k bazénům, které jsou jeho nedílnou součástí a nesmí proto nikde chybět. Poskytneme vám rady, jak správně pečovat o to, abyste v bazénu měli čistě průzračnou vodu. A uvedeme možné cesty k zastřešení bazénů.