Zastřešené bazény

Zastřešené bazény

Zastřešení bazénu je moderní záležitostí, která je v současnosti vyhledávána čím dál víc. Zastřešení je vhodné pro všechny typy bazénů, oválné či třeba hranaté. Účelem je zachovávat teplo a čistotu po dlouhou dobu. Vyrábí se z hliníkové konstrukce a polykarbonátu, jež má izolační vlastnost. V současné době existuje celá řada možností zastřešení.

Obloukové zastřešení

Obloukové zastřešení je nejčastěji využívaným druhem zastřešení. A to nejen díky své poměrně nízké ceně, ale zejména pro svoji využitelnost. Je vhodný jak při slunečném počasí, kdy je možné zastřešení odsunout, tak i za deštivého počasí, kdy stačí jen zastřešení zatáhnout a je možné koupat se i za deště v uzavřeném prostoru. Mimořádně výhodný je v oblastech s vyšším výskytem sněhu.

Zastřešení se šikminou

Jedná se o obloukový segment v kombinaci se svislou podélnou stěnou. Tím dochází k neomezenému pohybu kolem všech tří stran. Je vhodné ho umisťovat blízko ke stěně nebo k domu.

Atypické zastřešení

Atypické zastřešení je zastřešení bazénu podle přání zákazníka.

Roletové – lamelové – zakrytí hladiny

Roletové, neboli lamelové, zakrytí hladiny bazénu je luxusní a elegantní záležitostí. Je možné jej použít jak na vnější, tak i vnitřní bazény. Většinou jsou vyráběny v bílé barvě, ale je také nabízeno v celé škále jiných barev. Lamelové krytí je vyráběno z PVC nebo z polykarbonátu. Roleta při použití zakrývá celou vodní hladinu. Je vhodný pro všechny typy bazénů. V současnosti je vyrábí ve 3 základních provedeních:

 • roleta u dna bazénu
 • roleta pod dnem bazénu
 • roleta přesahující délku bazénu

Rolety, které jsou umístěny nad hladinou vody v bazénu jsou ovládány pomocí ručního navijáku. Rolety umístěné pod hladinou vody jsou pak ovládány zcela automaticky.

Bezkolejnicové zastřešení bazénu

Jedná se o zastřešení bez pojezdových kolejnic, což umožňuje bezproblémový pohyb okolo bazénu. Jde tedy o přenosné zastřešení. Velkou předností tohoto druhu zastřešení jeho jeho snadná manipulace.

Kolejnicový zastřešení spočívá v posunu zastřešení po umělých kolejích. Dané zastřešení rozlišujeme na jednokolejnicové a dvoukolenicové.

Jednokolejnicové – jedná se o kombinace bezkolejnicového zastřešení a pohybu po jedné kolejnici. Daný způsob umožňuje snadnější manipulaci se zastřešením.

Dvoukolejnicové – přestavuje posun zastřešení po kolejnicích. Je vhodné zejména pro větší a těžší typ zastřešení. Tento typ je také odolnější proti vyšší zátěži.

Zastřešení bazénů přináší řady výhod:

 • umožňuje koupání v teplé vodě i za nepříznivého počasí
 • zajišťuje stálou teplotu vody
 • šetří Váš čas při údržbě
 • manipulace je velmi jednoduchá
 • zabraňuje vnikání nečistot do vody
 • snižuje odpařování vody z bazénu
 • snižuje náklady na chemii a na elektrickou energii při vyhřívání bazénu
 • zabraňuje pádu malých dětí a zvířat do vody

O webu

Na této internetové stránce vám poskytneme základní informace o problematice týkající se bazénů. Zejména pak o druzích bazénů a tvarech, které jsou na trhu nabízeny. Uvádíme zde, jednotlivé výhody a nevýhody jednotlivých druhů bazénů. Dále pak  o příslušenství k bazénům, které jsou jeho nedílnou součástí a nesmí proto nikde chybět. Poskytneme vám rady, jak správně pečovat o to, abyste v bazénu měli čistě průzračnou vodu. A uvedeme možné cesty k zastřešení bazénů.